Chovatelská Stanice Pyrenejských Horských Psů

Další obyvatelé

Skot

Kravka plemene jersey jménem Doubravka nás zásobuje výborným mlékem, díky ní jsme soběstační už i v mléčných produktech. Přebytky prodáváme ze dvora. Prodej je schválený KVS.

SkotSkot

Ovce

Ovce chováme především pro jejich masnou užitkovost. Po vyzkoušení vícero plemen jsme zakotvili u plemene zwartbles, které nám do našich podmínek nejvíce vyhovuje. Jsou to krásné ovce většího rámce, klidné a komunikativní povahy. Mají výborné maso a zmasilost. Stádečko si postupem let selektujeme na přirozenou odolnost vůči parazitům, do chovu zařazujeme jen silné bahnice s bezchybnými mateřskými vlastnostmi. V současné době u nás působí beran linie ZOUBEK, třída EA.

OvceOvceOvce

Kozy

Kozy v současné době nemáme. Po několika letech soužití s nimi jsme je velmi rádi vyměnili za jalovičku a tohoto rozhodnutí jsme ani na okamžik nezalitovali. Vzhledem k tomu, že naší velkou aktivitou je i vysazování stromů a keřů a od všech zvířat vyžadujeme vzájemnou toleranci a klid, nebylo to s nimi nadále únosné. Chuť kozího sýru se ovšem zapomenout nedá, takže se nedá do budoucna vyloučit ani návrat některé z těch čertích stvoření na náš dvůr.

KozyKozyKozy

Pávi

Paví kluci, které děti pojmenovaly Hubert a Hodan, jsou naším vstupem do světa života s pávy. Uvdíme jestli se nám s nimi (a jim s námi) bude líbit :-)

PáviPávi

Prasata

PrasataPrasata

Slepice

SlepiceSlepiceSlepice

Kachny

KachnyKachnyKachny

Husy

HusyHusyHusy

Králíci

KrálíciKrálíciKrálíci

Včely

VčelyVčely

Kočky

KočkyKočky