Chovatelská Stanice Pyrenejských Horských Psů

Amos od Zdíkovské stráně

CHOVNÝ PES

Amos od Zdíkovské stráně

Amos - stejně jako Exi - je důkazem toho, že nejlepší věci jsou ty neplánované. Domů jsme si jej přivezli v jeho půl roce věku, takže stejně jako Exi u nás není od štěněte. Lars začínal stárnout a po přestěhování na polosamotu s velkým pozemkem bylo pomalu třeba poohlížet se po hlídací posile. Měla to být ale importovaní fenka..dokud jsme jednou náhodou nepotkali jeho bratra, který shodou okolností žije poblíž. Cestou domů jsem jen tak mezi řečí prohodila, že je ještě na prodej jeho bratr, načež zazněla věta:"No a nechceš se na něj jet podívat?". Naživo mě tehdy Amos dostal, měl všechny znaky, které jsem si u dalšího psa vysnila, v podstatě takový pravý opak jeho dědy Larse. Už tehdy vysoký pes se silnou kostrou, pěkným formátem těla, dlouhým ocasem zakončeným háčkem, přirozeně bílou a hustou srstí, ale především jeho povahou - celý táta Nicolas. Amos je obrovský pes, se stejně velkým srdcem. Je velmi laskavý, milý, věčně usměvavý, dobře naladěný, emotivní. V rámci možností PHP je poslušný, snaží se vyhovět našim přáním. S Exi tvoří nerozlučnou dvojku, díky ní se z pomalého medvídka stala kupa šlach a svalů, která každou chvíli letí tryskem podél plotu. Je to pohodář a pokud zrovna nehlídá, leží na zádech se všemi čtyřmi nahoře a užívá si života.

Datum narození: 9. května 2014

Otec: Nicolas de Joli Jaunter (Norsko)Nicolas de Joli Jaunter (Norsko)     Matka: Ema ze Smrkovického sadu (CZ)Ema ze Smrkovického sadu (CZ)

Rodokmen: Zde

Výška: 82 cm, Váha: 67 kg

Výstavy:

Klubový šampion KPP
Výborný 3 (Salvatore Gianonne, F, 7 psů ve třídě)
Výborný 1, CAC (Elina Haapaniemi, FIN, 4 psi ve třídě)
Výborný 2, r.CAC (Norbert Gainche, F, 7 psů ve třídě)
Výborný 2, r.CAC (Joao Vasco Pocas, P, 7 psů ve třídě)

Potomci:

11 štěňat s fenou Hextra du Domaine de Maleo
5 štěňat s fenou Amanda Údolí Jiráska

Zdravotní vyšetření:

HD A/A, ED A/A, PL 0/0

Galerie:

Amos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráněAmos od Zdíkovské stráně