Chovatelská Stanice Pyrenejských Horských Psů

Pirineus du Hogan des Vents

(import Francie)

Pirineus du Hogan des Vents

Piri je zhmotněním několikaletého chovatelského plánu. Od prvního objevení existence chovatelské stanice du Hogan des Vents bylo jasné, že krev z této linie do našeho chovu potřebujeme přilít. Psi v této stanici jsou reální ochránci stáda před šelmami, rodí se, žijí a umírají v něm. Přesto jsou svým chovatelem a pastýřem v jednom vedeni s nesmírnou láskou, citem a umem. Mimo toto je mi velmi sympatický přístup chovatele k chovu psů. S jeho názory naprosto souhlasím a jsem ráda, že se ještě takový přístup k chovu dá dnes najít. Štěňata se rodí buď u chovatele v domě nebo přímo ve stáji, a to i v zimních měsících. Nepoužívá infralampy ani jiné vyhřívání, postarat se musí matka. Na jejích mateřských schopnostech závisí počet přeživších štěňat. Mateřské vlastnosti jsou také jedním z kritérií výběru psů do dalšího chovu - pochopitelně. Tady ale reálně. V reálně funkčním chovu si nikdo nemůže dovolit držet, natož chovat na špatném psu. Výběrových kritérií je samozřejmě více, například štěkot, odvaha, ovladatelnost, pohyblivost atd. Většina Piriho předků nikdy nebyla na žádné výstavě a ani nemá provedené žádné zdravotní vyšetření. Ještě před nějakou dobou to pro mě znamenalo problém, se kterým jsem vnitřně bojovala. Dovoz psa z takové dálky a bez nejmenší "jistoty", že by měl být zdravotně v pořádku? S tímto si díky postupujícím zjišťováním reality chovu psů už nemusím lámat hlavu a nepředstavuje to pro mne žádnou překážku. Naopak. Věřím mnohem více výběru dle funkce, než tomu, co je napsáno na papíře.

Piri je velmi silná osobnost. Je to klidný, inteligentní pes, s vyvinutým smyslem pro fungování smečky. Štěká málo, jen pokud je to opravdu nutné. Je citlivý na dění ve stádě, hodně "řeší" a bere věci vážně. Vůči cizímu je rezervovaný do prozkoumání situace. Má silné ochranitelské pudy.

Datum narození: 22. ledna 2019

Otec: Hagakan du Hogan des Vents (F)Hagakan du Hogan des Vents (F)     Matka: Mirabelle du Hogan des Vents (F)Mirabelle du Hogan des Vents (F)

Výška: 77,5 cm, Váha: 55 kg

Výstavy:

Velmi nadějný 1 (Alain Pécoult)
Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz (Karel Hořák)
Výborný 2, r.CAC (Olga Dolejšová, 10 psů ve třídě)

Potomci:

Vrh CH from Pyrlandia - 6 štěňat s fenou Amie Linelle from Pyrlandia

Vrh B z Adršpašsko-teplických skal - 11 štěňat s fenou Nicol II Farma Štěkot

Veh E Apaltasunez - 13 štěňat s fenou Breese Apaltasunez

Zdravotní vyšetření:

HD B, ED 0/0, PL 0/0, OCD negativní, DM clear, DNA profil

Galerie:

Pirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des VentsPirineus du Hogan des Vents