Chovatelská Stanice Pyrenejských Horských Psů

Ginette de Pietrele Doamnei

RUMUNSKÝ OVČÁK - BUKOVINA (import Rumunsko)

Ginette de Pietrele Doamnei

Bukovina je přírodní plemeno s původem v Karpatech, zvláštní pozornost byla šlechtění plemene věnována v regionech severovýchodního Rumunska, v kraji Bukovina, stejně jako v severovýchodním Srbsku - známých sezónních pastvinách pastevců. Výběr a zlepšení vedly k dnešnímu typu plemene. Toto plemeno se úspěšně používá jak pro obranu stád dobytka, tak jako hlídací pes v domácnosti v uvedených oblastech. Rumunský ovčák z Bukoviny byl chován k ochraně stád dobytka a dokazuje že je odvážný a velmi bojovný v boji, když jsou na místě potenciální dravci. Je to vynikající hlídací pes, který má velmi hlubokou, silnou nedůvěru a je velice ostražitý, když cizinci vstoupí na jeho území. Během noci Rumunský ovčák z Bukoviny hlídá kolem majetek nebo stádo.Toto plemeno je povahově vyvážené, klidné, velmi oddané a miluje děti. Silně nedůvěřuje cizincům.

Gini je veselá, milá fena, která miluje děti a je pro každou srandu. Oproti pyrenejcům je výrazně poslušnější co se týká poslušnosti na povely.

Datum narození: 9. dubna 2020

Otec: Crai de Pietrele DoamneiCrai de Pietrele Doamnei     Matka: Fraga de Plai BanateanFraga de Plai Banatean

Výška: 71 cm, Váha: 40 kg

Výstavy:

Výborná 1, CAJC, BOJ, BOB
Výborná 1, Vítěz třídy

Galerie:

Ginette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele DoamneiGinette de Pietrele Doamnei