Pirineus du Hogan des Vents

Piri je zhmotněním několikaletého chovatelského plánu. Od prvního objevení existence chovatelské stanice du Hogan des Vents bylo jasné, že krev z této linie do našeho chovu potřebujeme přilít. Psi v této stanici jsou reální ochránci stáda před šelmami, rodí se, žijí a umírají v něm. Přesto jsou svým chovatelem a pastýřem v jednom vedeni s nesmírnou láskou, citem a umem. Mimo toto je mi velmi sympatický přístup chovatele k chovu psů. S jeho názory naprosto souhlasím a jsem ráda, že se ještě takový přístup k chovu dá dnes najít. Štěňata se rodí buď u chovatele v domě nebo přímo ve stáji, a to i v zimních měsících. Nepoužívá infralampy ani jiné vyhřívání, postarat se musí matka. Na jejích mateřských schopnostech závisí počet přeživších štěňat. Mateřské vlastnosti jsou také jedním z kritérií výběru psů do dalšího chovu - pochopitelně. Tady ale reálně. V reálně funkčním chovu si nikdo nemůže dovolit držet, natož chovat na špatném psu. Výběrových kritérií je samozřejmě více, například štěkot, odvaha, ovladatelnost, pohyblivost atd.

Piri je velmi silná osobnost. Je to klidný, inteligentní pes, s vyvinutým smyslem pro fungování smečky. Štěká málo, jen pokud je to opravdu nutné. Je citlivý na dění ve stádě, hodně "řeší" a bere věci vážně. Vůči cizímu je rezervovaný do prozkoumání situace. Má silné ochranitelské pudy.

Pirineus je bohužel jedním z posledních psů z chovu Dr. Mathiua Mauriese, které je možné použít k chovu pod FCI. Díky úporné snaze některých přejících chovatelů, tento chovatel s chovem pod FCI skončil a odešel pod jinou organizaci. V žádném případě mu nebyl udělen jakýkoliv zákaz chovu, toto jsou pouhé lži šířející se se záměrem poškodit jej a jeho odchovy.

import Francie

Datum narození: 22. ledna 2019


Otec: Hagakan du Hogan des Vents (F)
Matka: Mirabelle du Hogan des Vents (F)


Výška: 78 cm, Váha: 55 kg

Výstavy

  • Velmi nadějný 1 (Alain Pécoult)
  • Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz (Karel Hořák)
  • Výborný 2, r.CAC (Olga Dolejšová, 10 psů ve třídě)

Potomci

  • Vrh CH from Pyrlandia (Slovensko) - 6 štěňat s fenou Amie Linelle from Pyrlandia
  • Vrh B z Adršpašsko-teplických skal - 11 štěňat s fenou Nicol II Farma Štěkot
  • Vrh E Apaltasunez - 13 štěňat s fenou Breese Apaltasunez
  • Vrh F Babylon Bohemia - 10 štěňat s fenou Belinda Babylon Bohemia
  • Vrh F Apaltasunez - 10 štěňat s fenou Cindarella Apaltasunez
  • Vrh v CHS de l´Ours Perlé (Belgie) - 4 štěňata s fenou Reina de la Bergerie des Reinés
  • Vrh A Gijaho - 6 štěňat s fenou Flori Alisanne from Pyrlandia

Zdravotní vyšetření

HD B, ED 0/0, PL 0/0, OCD negativní, DM clear, DNA profil